首頁 > C&K代理商 > PTS815SJG250SMTR LFS
影像僅供參考,以產品規格為準
PTS815SJG250SMTR LFS
型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
型號:
PTS815SJG250SMTR LFS
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Contact Rating @ Voltage
0.05A @ 12VDC
Operating Force
400gf
Outline
4.20mm x 3.20mm
Ingress Protection
IP40
Actuator Height off PCB, Vertical
2.50mm